Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Buna seara a-și dori sa știu facă pot refuza testul ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Buna seara a-și dori sa știu facă pot refuza testul pt covid ...

Buna seara a-și dori sa știu facă pot refuza testul pt covid 19 ! Multumesc
Nu puteți fi obligată, însă în funcție de cine și de ce vrea să vi-l facă, există consecințe cum ar fi interzicerea accesului într-o unitate medicală sau la serviciu.
Da, exista dreptul la refuz insa in acest fel va limitați alte drepturi.
Va trebui sa fiți izolat.
dreptul la viata a celorlalti, pe care ii puteti imbolnavi ori chiar muri din cauza ca-i molipsiti, este un drept inalienabil prevazut de constitutie, astfel ca pentru a nu putea sa deveniti criminal in serie veti fi izolat/a ....