Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical carantina - revenire la munca
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical carantina - revenire la munca

Concediu medical carantina fiind contact direct al unui caz confirmat COVID-19 acordat in baza Legii 136/2020. Pe langa certificatul de concediu medical mai trebuie sa prezint angajatorului alt document? Daca da, exista in vreun text legal precizarea documentelor de prezentat la revenirea la munca? Pe vechea legislatie, pentru izolare se prezenta certificat concediu medical si adeverinta de la medicul de familie.
apetra, utilizator