avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical carantina - revenire la munca
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical carantina - revenire la munca

Concediu medical carantina fiind contact direct al unui caz confirmat COVID-19 acordat in baza Legii 136/2020. Pe langa certificatul de concediu medical mai trebuie sa prezint angajatorului alt document? Daca da, exista in vreun text legal precizarea documentelor de prezentat la revenirea la munca? Pe vechea legislatie, pentru izolare se prezenta certificat concediu medical si adeverinta de la medicul de familie.
Ultima modificare: Luni, 27 Iulie 2020
apetra, utilizator

Alte discuții în legătură

Buna ziua, in cazul in care am un angajat care este testat pozitiv ... florin.hutanu@testergrup.ro florin.hutanu@testergrup.ro Buna ziua, In cazul in care am un angajat care este testat pozitiv Covid-19, am obligatia sa anunt DSP? Ce alte obligatii am in calitate de ... (vezi toată discuția)
Un angajat a fost declarat pozitiv cu covid 19 (nu a avut contact ... ioanaboboc ioanaboboc Un Angajat a fost declarat pozitiv cu COVID 19 (nu a avut contact cu ceilalti angajati) si a primit doar o scrisoare medicala si o decizie- in care este ... (vezi toată discuția)