Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Exista vreun acord intre Romania si SUA privitor la ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Exista vreun acord intre Romania si SUA privitor la pensii?

Am lucrat 15 ani in Statele Unite .Exista vre-un acord intre Romania si SUA
privitor la pensii? Se poate aduce(adauga) vechimea din SUA la cea din Romania?Va multumesc.
Se pare ca nu exista incheiat un Acord de securitate socială cu Statele Unite ale Americii.
[ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc. Aveti cumva mai multe informatii despre acordul acesta:
[ link extern ]
Pe site-ul CNPP nu apare ca fiind incheiat ... insa intrebati si acolo.
Cornel Vasile, Consilier juridic