Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Alocaţie copil dupa 18 ani.
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Alocaţie copil dupa 18 ani.

Alocaţie copil dupa 18 ani. Am discutat azi cu cei de la Agentia de plati Gorj si mi-au spus ca sa depun cererea după 15 septembrie cand incepe şcoala si vor vira banii retroactiv. Eu am adeverinta si cererea si vreau sa o depun luni deoarece nu amprimit banii de 4 luni de zile . In cerere spune clar ca daca nu renunt la şcoala sa anunt. De ce se tergiverseaza drepturile copilului pe perioada vacantei respectiv dupa ce a implinit varsta de 18 ani pana la inceperea cursurilor pe 15 septembrie ?
noriszah, utilizator
Care este temeiul legal care le da dreptul sa tergiverseze depunerea cererii pentru obtinerea drepturilor restante ? Lege, Monitorul Oficial ?