Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... O persoana cu cetatenie canadiana, plata CAS si CASS
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

O persoana cu cetatenie canadiana, plata CAS si CASS

O persoana cu cetatenie canadiana care are venituri din arenzi in Romania mai mari de 26760 lei, este obligat sa completeze declaratia unica si sa plateasca CAS si CASS? De mentionat ca i se opreste la sursa impozitul de 10% la aceste venituri.
george-neagu, moderator