Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... drepturi in caz de divort
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

drepturi in caz de divort

Dc achizitionez o locuinta ipotecara prin credit bancar pe numele de domnisoara si peste cateva luni ma casatoresc legal, el are drepturi egale in caz de divort?
nikmircea, utilizator
Bunurile dobandite inainte de casatorie sunt bunuri proprii ale fiecarui sot.
buna ziua!
dupa cum v-a spus si luiza este bun propriu.
ceea ce va putea invoca este un dr de creanta pt ratele care vor fi platite in timpul casatoriei!