Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Sunt IF . Nu am depus nici bilantul pe anul trecut ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Sunt IF . Nu am depus nici bilantul pe anul trecut nici estimativul

Sunt IF . Nu am depus declaratia unica pentru inchiderea anului trecut nici estimativul pe anul asta . Vreau sa le depun zilele astea. Mi le accepta sau imi baga ceva penalizari ?
george-neagu, moderator
Pe IF trebuia mai intai sa depuneti pentru inchiderea anului 2019, declaratia 204 „DECLARAŢIE ANUALĂ DE VENIT pentru asocieri fără personalitate juridică şi entităţi supuse regimului transparenţei fiscale” cu termen de depunere, 17 februarie 2020.
Apoi pentru fiecare din membrii IF trebuia sa fi depus declaratia unica pentru inchiderea anului trecut si estimativul pe anul asta pana la 30 iunie 2020.
Mergeti luni la prima ora la ghiseul de la finante, la inspectori si vedeti. E posibil sa apara pentru inceput penalitati pentru nedepunere la termen.
george-neagu, moderator