Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Dacă unuia dintre soți ii este cerut sa evacueze ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Dacă unuia dintre soți ii este cerut sa evacueze apartamentul ...

Dacă unuia dintre soți ii este cerut sa evacueze apartamentul înainte de itentarea actelor de divort, nefiind proprietar, cum trebuie sa procedeze? Dacă părăsește imobilul de bună voie înainte de divorț, trebuie sa se adreseze unui notar prin care sa specifice acest lucru? Este considerat părăsire de domiciliu?
Multumesc
Sa va faca notificare scrisa prin avocat.
Asa veti avea dovada scrisa.
Mulțumesc mult.
Pot părăsi domiciliul asa cum solicita? Menționez ca nu au fost violente domestice de nici un fel și avem un copil minor.

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Sa va faca notificare scrisa prin avocat.
Asa veti avea dovada scrisa.

Atunci va sfătuiesc sa nu părăsiți domiciliul pana nu faceți ordonanță pentru a avea program de legături personale cu minorul.