avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 827 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua!Am o intrebare,indemnizația de creștere ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua!Am o intrebare,indemnizația de creștere copil este ...

Buna ziua!Am o intrebare,indemnizația de creștere copil este sistata de pe data de 1.08.2020,eu in luna august primesc indemnizația de pe luna iulie?Se plătește cu o luna in urma?Multumesc frumos pentru raspuns!

Alte discuții în legătură

Continuarea concediului de crestere a copilului gurzac gurzac Buna ziua! In prezent ma aflu in concediu de crestere a copilului si pe perioada de 2 ani. Fetita mea are un implineste 2 ani in mai, iar eu trebuie sa nasc ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil pentru mame studente Narumi Narumi Buna ziua. As avea o rugaminte la dumneavoastra. Sunt o mama studenta si am depus dosarul pentru indemnizatia de crestere a copilului, neavand nicun venit. ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie al doilea copil Otilia0301 Otilia0301 Bună ziua! Am nascut in iulie 2018, contractul de muncă a fost pe perioada determinată si s-a încheiat la 31 august 2018( am lucrat 3 ani) si am ramas in ... (vezi toată discuția)