avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 401 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... legea 87/2020 ; unde si in ce termen se poate depune ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

legea 87/2020 ; unde si in ce termen se poate depune o cerere in baza legii 87/2020

unde si in ce termen se poate depune o cerere in baza legii 87/2020 ?
Cel mai recent răspuns: Carmen Pusca , Avocat 17:00, 27 Septembrie 2020
Buna ziua! Legea 87/2020 nu prevede un termen pentru depunerea cererilor, de aceea trebuie depusa cat mai repede posibil Cererea se depune la Comisia Judeteana (asa prevede Legea 87), dar si la Comisia Locala deoarece ei fac toate formalitatile. Cu respect,Carmen Pusca - avocat
vă mulțumesc mult !
Buna ziua
Daca am terenul dat in folosință gratuita pe toata durata constructiei pe legea 15/2003 pt tineri casatoriti pt construirea de locuinta proprietate personala pot face cerere de emitere Ordinul Prefectului?(am casa pe rol, la CF e intabulata casa proprietate si teren in folosinta,
(apare la Primarie in Reg.agricol)
Cererea este una tip?
Detin terenul din 2006
Multumesc
Ultima modificare: Joi, 17 Septembrie 2020
nelystan, utilizator
Buna ziua!
Nu va incadrati in prevederile Legii 18/1991, deci nu puteti solicita emiterea Ordinului Prefectului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Aplicare. legea 87/25.06.2020 Geanina12 Geanina12 Ma poate ajuta cineva cu câteva informații privind legea 87 din 25 iunie 2020 pentru modificarea fondului funciar? Un membru al familiei deține un ... (vezi toată discuția)
Drept titlu proprietate cf.legii 87/2020 VeraPetre VeraPetre Buna ziua, Mama mea a cumparat de la stat in 1997 o casa nationalizata. Casa are gradina (un teren) pentru care a platit anual la Primarie taxa de inchiriere ... (vezi toată discuția)
Trecere in proprietate teren in folosinta nirodus nirodus Am achizitionat un imobil fost complex mestesugaresc de prestari servicii, cu terenul de sub el in proprietatea statului. Am intabulat dreptul de folosinta in ... (vezi toată discuția)