Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... legea 87/2020 ; unde si in ce termen se poate depune ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

legea 87/2020 ; unde si in ce termen se poate depune o cerere in baza legii 87/2020

unde si in ce termen se poate depune o cerere in baza legii 87/2020 ?
Buna ziua! Legea 87/2020 nu prevede un termen pentru depunerea cererilor, de aceea trebuie depusa cat mai repede posibil Cererea se depune la Comisia Judeteana (asa prevede Legea 87), dar si la Comisia Locala deoarece ei fac toate formalitatile. Cu respect,Carmen Pusca - avocat
vă mulțumesc mult !
Buna ziua
Daca am terenul dat in folosință gratuita pe toata durata constructiei pe legea 15/2003 pt tineri casatoriti pt construirea de locuinta proprietate personala pot face cerere de emitere Ordinul Prefectului?(am casa pe rol, la CF e intabulata casa proprietate si teren in folosinta,
(apare la Primarie in Reg.agricol)
Cererea este una tip?
Detin terenul din 2006
Multumesc
nelystan, utilizator
Buna ziua!
Nu va incadrati in prevederile Legii 18/1991, deci nu puteti solicita emiterea Ordinului Prefectului.