Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Deplasare in Bulgaria cu buletin de identitate
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Deplasare in Bulgaria cu buletin de identitate

O persoana care detine buletin de identitate (carnetul acela din socialism), se poate deplasa in Bulgaria sau trebuie neaparat carte de identitate? Multumesc!
Dida_Calita, utilizator
Nu se poate trece frontiera cu buletinul vechi. Trebuie carte de identitate sau pașaport.
Emilika40, utilizator