Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Ma pot deplasa in ungaria cu buletinul expirat? ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Ma pot deplasa in ungaria cu buletinul expirat? Mentionez ca ...

Ma pot deplasa in ungaria cu buletinul expirat? Mentionez ca sunt programat pentru reînnoire.
De asemenea, pot veni înapoi?
În weekendul următor trebuie să mă văd cu niște rude.
incercati cu pasaportul. documentele expirate nu certifica nimic
Cetatenii romani pot calatori in statele membre ale Uniunii Europene în urmatoarele conditii:
1) ...se legitimeaza cu cartea de identitate valabilă...
2) ...

Daca se constata ca nu sunt indeplinite conditiile de iesire din tara, seful punctului de trecere a frontierei dispune intreruperea calatoriei.

Poliția de frontieră: [ link extern ]