Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am primit o amenda de circulatie in 2019 si urmatorul ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am primit o amenda de circulatie in 2019 si urmatorul termen ...

Am primit o amenda de circulatie in 2019 si urmatorul termen este in August. Pana la termen, mai pot depune la instanta inscrisuri cu diferite motive pt a cere anularea amenzii?
Puteti sa le trimiteti, dar solicitarea, oricum, trebuie pusa in discutia partilor.
Adica, trimiterea la dosar nu inseamna automat si incuviintarea lor, de aceea puteti sa le aveti si la termen.
Eu vreau sa astern pe o foaie anumite concluzii, si nu stiu cum sa o numesc la titlul: E ok INTAMPINARE? sau trebuie alt titlu?
Nu. Intampinarea o face cel ce se apara.
Daca sunt concluzii, atunci concluzii scrise, dar acestea se depun sau se trimit instantei dupa administrarea tuturor probelor.
Este un proces in care am cerut judecarea in lipsa. In cazul acesta, cum pot sa-mi dau seama ca instanta a administrat toate probele si la urmatorul termen, adica al 3 lea, instanta nu se va pronunta?
Pt. concluziile scrise se solicita in sedinta amanarea pronuntarii in vederea depunerii acestora in modalitatile precizate mai sus. Daca nu va prezentati, da, nu veti sti daca s-au administrat toate probele.