Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contract prestari antrepriza servicii intelectuale
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contract prestari antrepriza servicii intelectuale

Un ONG organizeaza cursuri pentru formare profesionala. Pentru comisia de examinare a incheiat contracte de antrepriza pentru servicii intelectuale cu persoane fizice care au si calitatea de angajat in alta parte. Impozitul pe venit al acestora se retine la sursa si se declara prin declaratia 100 la venituri din alte surse sau sunt considerate venituri salariale in declaratia 112? Se depune si declaratia 205 pentru beneficiarii de venit la finalul anului?
george-neagu, moderator
Aveti un raspuns in legatura cu incadrarea contractului de antrepriza intelectuala ? d100 sau d112 ?