Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... daca am custodie exclusiva asupra minorei si vreau sa ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

daca am custodie exclusiva asupra minorei si vreau sa plec cu ...

daca am custodie exclusiva asupra minorei si vreau sa plec cu ea in Austria sa muncesc acolo si sa-mi stabilesc domiciliul acolo, trebuie sa fac vreo actiune in instanta ca imi schimb domiciliul sau ceva ? mersi frumos.
nu.
daca tatal are program de vizita si nu va intelegeti pt altul data fiind distanta, va trebui sa cereti modificarea programului in instanta.
multumesc. Tatal are program de vizita stabilit la divort. si ce modificare program pot sa cer daca eu voi fi in Austria si el aici ? Doar vara cand vin in Romania sa poata vedea minora ?

gi-jane2 a scris:

nu.
daca tatal are program de vizita si nu va intelegeti pt altul data fiind distanta, va trebui sa cereti modificarea programului in instanta.

da, e o varianta, iar pt restul anului sa se vada online
Si daca cer in instanta stabilire domiciliu minor in strainatate, si modif program vizita, o sa mi se faca o ancheta sociala in austria sau cum ?

gi-jane2 a scris:

da, e o varianta, iar pt restul anului sa se vada online

Da