Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Portal Hotărâri judecătorești
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Portal Hotărâri judecătorești

Bună seara!

Încerc să fac o cercetare a hotărârilor judecătorești având ca obiect

- Art. 297 alin. 2 Cod penal;
- Art. 247 Cod penal 1968.

Ambele articole se referă la abuzul în serviciu prin îngrădirea drepturilor. Până acum mi-a fost foarte dificil să găsesc hotărâri judecătorești în această materie.

Vă rog frumos, dacă cineva poate să îmi recomande o soluție sub forma unui portal sau a unui software, aș fi recunoscător. Nu sunt jurist de profesie și nu cunosc UNDE pot consulta hotărâri judecătorești cu acest subiect.

Vă mulțumesc anticipat!
rolii.ro, jurisprudenta.com