Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! As dori sa intreb urmatorul lucru: ce ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! As dori sa intreb urmatorul lucru: ce modalitate se ...

Buna ziua!
As dori sa intreb urmatorul lucru: ce modalitate se poate folosi (mostenire, cont de economisire, depozit etc.) pentru a aloca bani copilului meu minor fara sa stie sotul meu. In cazul in care eu patesc ceva pana la 18 ani ai copilului acesta sa fie singurul care poate beneficia de banuti. Sunt anumite clauze?
Va multumesc!
Cred că ați putea să faceți un cont de economii sau un fond de care copilul să dispună la majorat.