Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Program vizita minor 2 ani
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Program vizita minor 2 ani

Program vizita minor 2 ani , buna ziua ,am sanse sa obtin un program mai bun de vizita minor ,are 2 ani,momentan am 3 ore pe saptamana cu preluare de acasa fara mama ,dar nu pot sa iau copilu fara sa vina ea ,nu imi da copilul ,recent nu mai vrea sa vina nici cu copilul ,doar sa ne intalnim in anumite locuri, .Doresc sa am o marire a programuli de vizita ,cel normal de 2 weekenduri ,sa pot petrece timp mai mult cu copilul,platesc pensia alimentara la timp si mereu fac cumparaturi la copil. Nu vreau sa recurg la executor judecatoresc pentru 3 ore,iasi face rau copilului .Va Multumesc.
Marcelpascu, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Faceti orice e necesar, legal, sa reluati legatura cu copilul, deja sunt sanse mari de alienare. Inclusiv executor, e ok, plangere la asistenta pentru protectia copilului, nu negociati cu doamna, nu aveti ce negocia.
Preferabil sa nu interactionati prea mult cu doamna ca sa ajungeti la certuri. Cereti executorului sa ceara prezentarea doamnei la sediul sau cu copilul. Ar fi bine sa aveti si un ajutor juridic si sa comunicati ce intreprindeti si catre DGASPC.