Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bransament Energie Electrica pentru inceperea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bransament Energie Electrica pentru inceperea constructie casa. ...

Bransament Energie Electrica pentru inceperea constructie casa.

Buna ziua! Am obtinut in Dec. 2018 autorizatia de constructie in com 1 Decembrie. Anul acesta am dorit sa incepem sa turnam fundatia.

Am fi dorit sa stim daca odata cu emiterea autorizatiei de constructie de catre primarie, in baza noii Metodologii ANRE, este obligata sa asigure energie electrica ?

whiteHat2050, utilizator
Nu nu este obligat.
Mai ales daca Autorizatia a fost emisa in 2018 si acum ati inceput lucrarile, Autorizatia e deja expirata.
Valabilitatea de incepere a lucrarilor nu poate fi mai mare de 12 luni.
Atentie durata de executie e una si in 12 luni de la emitere se incep lucrarile, daca nu ati prelungit-o nu e in regula.