Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Daca o familie este plecata mai mult timp de acasa, ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Daca o familie este plecata mai mult timp de acasa, exista vreun ...

Daca o familie este plecata mai mult timp de acasa, exista vreun act normativ care sa o absolve de plata serviciului de salubritate la operatorul privat? Ar trebui cumva sa solicite in scris suspendarea platii pe perioada in care lipseste de la domiciliu?
Legiuitorul a impus obligatia ca orice proprietar de bun imobil situat in imobil de locuit in comun datoreaza lunar obligatii parti comune -indiferent daca locuieste sau nu in apartament