Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asociatia de locatari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asociatia de locatari

EU nu locuiesc de 18 ani in apartament sant obligat sa particip la cheltuielele de curatarea subsolului?
Conform legii da. Nu conteaza ca nu locuiti, sunteti proprietar.
Pentru completa si corecta dv onformare studiati disp L nr 196/2018
Legiuitorul a impus obligatia proprietarului de bun imobil sa participe lunar la cheltuielile pe cota parte indiferent daca locuieste sau nu in condoiniu