Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pe perioada desfasurarii unui proces civil de partaj ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pe perioada desfasurarii unui proces civil de partaj bunuri comune,una ...

Pe perioada desfasurarii unui proces civil de partaj bunuri comune,una din parti a cumparat cota parte apartinand altei parti,pentru a-si crea un avantaj la partajarea finala.
Este legal contractul de v-c incheiat la notar,atat timp cat nu s-a intocmit nici cadastru nici CF?
Ca principiu, si fara sa stim ascunsele detalii, este valabil contractul, acum urmeaza doar ca partile vandute sa cada in lotul cui trebuie sa cada pentru ca vanzarea sa fie valabila si opozabila celorlalti coproprietari/sau mostenitori sau ce sunt, etc, functie de care, vedeti cum decurg lucrurile si ce decizie veti lua. Daca aveti hartiile, lasati-le pe ele sa vorbeasca, iar dvs doar cautati pe cineva care stie a le citi. Bafta!