Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua am și eu o nelămurire Părinți mei nu au ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua am și eu o nelămurire Părinți mei nu au acte la ...

Bună ziua am și eu o nelămurire Părinți mei nu au acte la casa pt k nici părinți lor la rândul lor nu Lea făcut acte ei sunt 5 frați dintre care trei au murit și au mai rămas 2 mama și frate ei mai mare vor sa facă acte la casa dar nu știu cum sa procedeze ce ne îndrumați multumesc
Buna ziua,
Discutati cu un avocat si initiati un proces de uzucapiune.
@Roxyyy34, impozite s-au platit? Certificat de rol exista? Vecini, garduri, exista? Daca da, primul pas este trecut.
trandafir2, moderator
Da sau plătit impozitul este cu gard