avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 183 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua am și eu o nelămurire Părinți mei nu au ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua am și eu o nelămurire Părinți mei nu au acte la ...

Bună ziua am și eu o nelămurire Părinți mei nu au acte la casa pt k nici părinți lor la rândul lor nu Lea făcut acte ei sunt 5 frați dintre care trei au murit și au mai rămas 2 mama și frate ei mai mare vor sa facă acte la casa dar nu știu cum sa procedeze ce ne îndrumați multumesc
Cel mai recent răspuns: Roxyyy34 , utilizator 19:55, 22 August 2020
Buna ziua,
Discutati cu un avocat si initiati un proces de uzucapiune.
@Roxyyy34, impozite s-au platit? Certificat de rol exista? Vecini, garduri, exista? Daca da, primul pas este trecut.
Ultima modificare: Sâmbătă, 22 August 2020
trandafir2, moderator
Da sau plătit impozitul este cu gard

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Act de proprietate Tadri Tadri Buna ziua, Parintii mei au act de proprietate pe casa si 1000 m teren in jurul casei undeva la tara in Ramnicu Valcea. Dar mai au in jurul casei 4000 de m de ... (vezi toată discuția)
Pamant tudor09 tudor09 am un teren de 1000mp pe care il detin de 21 ani impreuna cu tatal meu care din pacate de 8 ani a murit . Pe acest teren nu am acte deoarece in urma cu 10 ani ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! soția este din tg frumos și noi locuim în iasi. ... Crismaru 1955 Crismaru 1955 Bună ziua! Soția este din Tg Frumos și noi locuim în Iasi. Socri au murit și a rămas casa cu terenul aferent. Am fost 4 frati. Unul a murit în 2017 și ... (vezi toată discuția)