Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... briceag multi tool victor inox standard este legal sau ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

briceag multi tool victor inox standard este legal sau nu?

buna seara
un briceag multi tool este legal sau nu ?
folosesc multe din sculele atasate si m-a salvat de multe ori cand era de cacao cutitul de plastic...
am intrebat mai multe organe , nu se pot exprima clar, presupun ca si legea e la fel?
multumesc
Sa tăiați o felie de cașcaval cand sunteti in drumeție este legal,Sa amenintati/intepati,folositi într-o altercatie nu este legal.Daca il purtați într-o geantă cu scule cand mergeți la munca de ex e legal daca mergeți la bar cu el în buzunar nu e legal.
la mall e ok ? cand s-o redeschide
ca au numai porcarii de plastic

in rest de pe unde iau de mancat la pachet , mai mananc pe sant ... si de multe ori nici de plastic nu au scule