Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... camere de supraveghere in primarie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

camere de supraveghere in primarie

Sunt angajat al unei primarii comunale si dl. primar doreste sa instaleze camere de supravegheat in toate birourile primariei, inclusiv in caserie. Este legal acest lucru, avand in vedere ca nu are avizul consiliului local (nici nu a fost pusa in discutie aceasta problema). Aceasta instalare se face maine (sambata) cand salariatii nici nu se afla in birouri. Este corect ca in caserie sa intre cineva fara acordul casierului? Dar daca se instaleaza si microfoane fara ca noi sa stim? Va precizez ca de la instalare, acest primar da dovada de purtare abuziva.
Multumesc!
Instalarea camerelor de luat vederi in caseria institutiei nu ar fi o problema....insa in toate birourile este deja o exagerare! De ce ar instala microfoane? :D In fond puteti spune orice doriti....ascultarea a ceea ce spuneti nu inseamna nimic ! Iar daca spuneti ca primarul este un incapabil tot nu poate sa faca nimic!