Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Casa pe numele meu, teren pe numele lui
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Casa pe numele meu, teren pe numele lui

Buna ziua, am o casa în construcție pe numele meu dar terenul este pe numele fostului meu iubit...specific că materialele folosite la casa sunt luate prin credit pe numele meu, achitat de mine.... Vreau să știu dacă din punct de vedere legal am dreptul la casa aceia? Mulțumesc!
Autorizația de construire pe numele cui este?
Pe numele meu
Atunci toată casa e a dvs.