Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Care este procedura cu legea spalarii banilor?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Care este procedura cu legea spalarii banilor?

Care este procedura cu legea spalarii banilor? La inceputul anului 2020 toate societatile comerciale trebuia sa se inscrie in inscrie undeva ,acum ce putem face?
george-neagu, moderator
Fiți mai explicit. Vă referiți la declarația privind beneficiarul real sau la politici de prevenire a spălării banilor și alte asemnea obligații care reveneau în sarcina entităților raportoare?
declaratia beneficiarului real si la politici de prevenire a spalarii banilor si alte obligatii
Sunt necesare mai multe detalii ca să vă răspund la întrebare. Ce fel de activitate desfășoară societatea dumneavoastră? Cât despre declarația de beneficiar real, data limită pentru depunere de 1 noiembrie 2020, dar dacă societatea are doar asociați persoane fizice, nu mai este obligatorie.