Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Constituie vechime in mu.ca perioada in care un ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Constituie vechime in mu.ca perioada in care un functionar public ...

Constituie vechime in mu.ca perioada in care un functionar public i a fost suspendat raportul de serviciu fiind in concedih medical mai multe de 30 zile?

Dacă s a achitat CAS este vechime. Dacă nu nu.
Plata unor contributii nu are nicio legatura cu "vechimea in munca/serviciu".

Vechimea în muncă este vechimea dobândită în condițiile reglementate de legislația muncii, precum și vechimea dobândită în exercitarea unui raport de serviciu.
Cornel Vasile, Consilier juridic