Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. O persoana își poate ceda imobilul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. O persoana își poate ceda imobilul oricui dorește? ...

Bună ziua. O persoana își poate ceda imobilul oricui dorește? În defavoarea celor doi copii? Este atacabila hotărârea? Va mulțumesc
La ce vă referiți prin expresia "poate ceda"? Dacă îl poate vinde`? Da, oricine pe timpul vieții poate să-și vândă bunurile de care dispune.
De asemenea, dacă copii nu-i îngrijesc la bătrânețe, proprietarii în schimbul întreținerii pot încheia la notar pentru oricine contract de întreținere.