Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... am facut un contract cu o firma de telefonie mobila ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

am facut un contract cu o firma de telefonie mobila pentru un ...

am facut un contract cu o firma de telefonie mobila pentru un numar de telefon mobil
am ramas surprins cand domnisoara reprezentant firma mi-a spus clar ca nu e nevoie de semnatura mea pe contract , ea mi-a spus ca imi trimite contractul pe e-mail iar eu l-am cerut pe hartie ca sa-l citesc si eu si dupa opinia mea sa-l semnez si un contract semnat si de mine si de ei sa ramana la ei si unul la mine
cand am ajuns acasa am constatat ca intr-adevar mi-au trimis contractul pe e-mail dar fara sa-mi ceara sa-mi dau acordul pentru cele scrise in contract
DUPA PAREREA DVS ESTE LEGAL?
parerea mea este ca nu este legal
fara nici-o semnatura din partea mea si fara nici un alt acord ei nu pot sa-mi trimita peste un timp un alt contract cu o suma mult mai mare?
ce ma sfatuiti sa fac?
va multumesc
se aplica legislatia contractelor semnate la distanta [ link extern ]
multumesc pentru raspuns dar nu cunosc legislatia contractelor semnate la distanta
poate puteti sa ma lamuriti
multumesc