Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Buna ziua. Pentru un sudor care sudează doar tabla, ( ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Buna ziua. Pentru un sudor care sudează doar tabla, ( NU INSTALATII ...

Buna ziua. Pentru un sudor care sudează doar tabla, ( NU INSTALATII SUB PRESIUBE SAU INSTALATII DE RIDICAT) angajat într-o societate comerciala trebuie autorizație ISVIR?
Depinde la ce operatii de sudura-taiere este utilizat.
Daca va efectua lucrari aflate sub control ISCIR, sudorul respectiv trebuie sa fie autorizat de catre ISCIR teritorial.