Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Buna ziua. Îmi puteți spune care sunt operatiile de ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Buna ziua. Îmi puteți spune care sunt operatiile de sudura-taiere ...

Buna ziua. Îmi puteți spune care sunt operatiile de sudura-taiere aflate sub control ISCIR?
Vedeti:
Ordinul nr. 1001/2013 pentru aprobarea prescripțiilor tehnice PT CR 6-2013 "Autorizarea operatorilor control nedistructiv și a persoanelor juridice care efectuează examinări nedistructive, precum și evaluarea persoanelor juridice care efectuează examinări distructive", PT CR 7-2013 "Aprobarea procedurilor de sudare pentru oțel, aluminiu, aliaje de aluminiu și polietilenă de înaltă densitate (PE-HD)" și PT CR 9-2013 "Autorizarea sudorilor care execută lucrări de sudare la instalații sub presiune și la instalații de ridicat și a operatorilor sudare țevi și fitinguri din polietilenă de înaltă densitate (PE-HD)"
[ link extern ]