Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Teren concesionat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Teren concesionat

Buna ziua.
Terenul concesionat de consiliul local (primarie) unde s-a construit de persoana care a concesionat terenul o casa de locuit , poate face obiectul legii 87/2020?
Buna ziua! Legea 87 se aplica si terenurilor concesionate de la primarie. Cu respect, avocat Carmen Pusca
Știți cumva dacă se aplică legea 87 și în cazul terenurilor primite în folosință gratuită pentru construcția locuințelor, prin legea 15/2003? Mulțumesc frumos!!