Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Carte de imobil asociatie nou infiintata
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Carte de imobil asociatie nou infiintata

Buna ziua
Sunt presedintele unei asociatii de proprietari nou infiintate. Am cateva intrebari:
1. De unde pot achizitiona un formular al cartii de imobil (de la politie mi s-a spus ca trebuie sa ma ocup eu)
2. Pentru intocmirea cartii de imobil pot cere cartile de identitate? Nu incalc legea privind protectia datelor cu caracter personal?
3. Ce acte trebuie sa solicit proprietarilor si chiriasilor in vederea intocmirii cartii de imobil?
Va multumesc!
bialuca1978, utilizator
!-Legal,formulare carte de imobil pot fi achizitionate fie de la unitatile teritoriale de politie fie de la unitatile de profil care se ocupa cu tiparirea tipizatelor
2-Pentru completa si corecta dv informare referitor la documentele necesare inregistrarii in cartea de imobil a locatarilor studiati atent disp L nr 196/2018
3-[ link extern ] /
[ link extern ] /