avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 945 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Carte de imobil asociatie nou infiintata
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Carte de imobil asociatie nou infiintata

Buna ziua
Sunt presedintele unei asociatii de proprietari nou infiintate. Am cateva intrebari:
1. De unde pot achizitiona un formular al cartii de imobil (de la politie mi s-a spus ca trebuie sa ma ocup eu)
2. Pentru intocmirea cartii de imobil pot cere cartile de identitate? Nu incalc legea privind protectia datelor cu caracter personal?
3. Ce acte trebuie sa solicit proprietarilor si chiriasilor in vederea intocmirii cartii de imobil?
Va multumesc!
Ultima modificare: Miercuri, 26 August 2020
bialuca1978, utilizator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 11:07, 27 August 2020
!-Legal,formulare carte de imobil pot fi achizitionate fie de la unitatile teritoriale de politie fie de la unitatile de profil care se ocupa cu tiparirea tipizatelor
2-Pentru completa si corecta dv informare referitor la documentele necesare inregistrarii in cartea de imobil a locatarilor studiati atent disp L nr 196/2018
3-[ link extern ] /
[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara,rog frumos sa imi raspundeti la intrebarea mea.m a ... Sturzu.lory@yahoo.com Sturzu.lory@yahoo.com Buna seara,rog frumos sa imi raspundeti la intrebarea mea.M a chemat d.l politist la sectie pentruo reclamatie de catre d.l presedinte a asociatiei de ... (vezi toată discuția)
Cartea de imobil pentru bloc nou justmematza justmematza Buna ziua, Blocul nostru este nou construit si are 118 apartamente. S-au mutat toti proprietarii. Asociatia de proprietari este infiintata de anul ... (vezi toată discuția)
Normele metodologice sandukan sandukan buna ziua mai este valabil Art.12 ali II, lit g din Normele metodologice de aplicare ale Legii 230/2007 multumesc (vezi toată discuția)