Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua ,cum se poate proceda daca se desfiinteaza ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua ,cum se poate proceda daca se desfiinteaza un post ...

Buna ziua ,cum se poate proceda daca se desfiinteaza un post unei salariate cu cim pe o perioada determinata (este si pensionara pentru limita de varsta) inainte de termenul incetarii de drept?
Pasii privind concedierea individuala:
- hotarare AGA privind desfiintarea postului
- comunicare si emiterea instiintarii de preaviz salariatului in cauza
- la terminarea preavizului , emiterea si comunicarea deciziei de concediere
- emiterea si eliberarea adeverintei de vechime si adeverintei de somaj.