Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Am observat ca vecinii de jos sunt de vina. Eu cred ca ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Am observat ca vecinii de jos sunt de vina. Eu cred ca exista ...

Am observat ca vecinii de jos sunt de vina. Eu cred ca exista si vecini de sus care deranjează si nu numai. Am o intrebare daca un vecin urmărește cand mergi la baie si iti trage apa intenționat unde se încadrează la hărțuire sau daune morale? Vecinul de sus a prins obiceiul să mă urmărească sa ma deranjeze in anumite momente. Iubita lui este tot asa ma sicaneaza cu acest lucru. Ma striga pe nume la miezul noptii. M-am speriat rau. Am făcut gălăgie la usa lui du ă spus că ma acuza de hărțuire. Eu am dorit doar să îi atrag atenția că sunt un om nu obiect de distracție . Se distrează pe nervii mei. A chemat tot el politia. Am stat în casă de cand cu pandemia de aceea nu am luat o poziție. M-a declarat nebună atunci când a chemat poliția. Polițiștii au constatat că nu este asa . Mi-au pus în vedere să nu mai merg pe palier. Nu m-am atins de ușă lui. Am sunat odata ă iesit in chiloți cu o cârpă roșie di gesticula asa si m-a plesnit peste fata. Am cedat asa a venit politia si atunci . Nu este un om cu care sa porti o discutie. Sare sa te bată. Iubita lui imi trage apa si rade. Cei din casa au căutat mereu sa ma convinga ca nu fac intenționat
Vedeți vecinul de sus. Crede că au putere sa isi bată joc. As dori sa il dau in judecata pentru hărțuire sau daune morale. Se joacă cu nervii mei. Ma simt urmărită prin casă
Poliția a spus sa merg linistită la baie ca sunt in casa mea. În noaptea aceasta am mers pe la 1 noaptea. A venit după mine a tras apa
Stiti asa un pic trage apa sa te sacaie. Am suportat ani de zile am mai vizitat dar nu il atinge nimic. Se distrează pe nervii mei. Ma deranjează si in anumite momente......
Nu este om de omenie. Va rog sa ma sfătuiți ce as putea face in cazul meu. Scuzati ca am scris mult. Am suferit si sufăr mult. Fac baie pe întuneric de frica lui. Am inregistrat pe telefon la 2 noaptea. Sunt ceva de groaza parca nu dorm. Eu am diabet si merg des la baie . De la glicemie Multumesc anticipat. .
Manuela Rășină, administrator
Cred ca ar trebui sa va rezolvati problemele de sanatate care par destul de serioase ,Un eventual proces are șanse mici durează mult și probabil va va afecta și mai tare.Perioada pandemiei cu izolarea și restul problemelor accentuează diverse fobii pe care le avem poate nu ar fi rau sa discutați cu un psiholog.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Stiu ca este greu de crezut dar asa face. Vin si noaptea la 1 sau 2 si mai tarziu. Parca nu dorm stau la pândă. Imi striga fel de fel sa ma jigneasca. Va spun ma urmărește în momente delicate cred ca are ceva de poate sa vada in casa mea. Iubita lui ma striga la miez de noapte pe nume. Se distrează pe nervii mei. Este un om toxic care face rau si apoi se distrează. Eu plâng si el rade ca mi-a facut sicane. Da vedeti ă făcut ceva de necrezut dar asa face. Cu psihicul stau destul de bine
Cand a chemat poliția a mintit ca am fost internată. Eu sunt luată în evidență la spitalul Malaxa. Am diabet. Este greu de crezut dar exist a si asa oameni ca au minți bolnave. Le place sa faca rau. Eu nu mint sunt un om corect. Am robii ca vreau sa stau la baie sau în dormitor fără ca cineva sa ma urmărească sa ma sicaneze. Răutate a din ziua de astazi nu are limite.