Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buna ziua! Imi expirra buletinul luna aceasta si ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buna ziua! Imi expirra buletinul luna aceasta si mentionez ca ...

Buna ziua! Imi expirra buletinul luna aceasta si mentionez ca eu nu sunt proprietara imobilului trecut ca domiciliu. Proprietarul este bunicul meu care a decedat, insa nu a fost facuta succesiunea. Ca succesori sunt bunica, tatal meu si matusa mea. Eu am luat de la primarie o adeverinta care arata dovada din Registrul Agricol ca bunicul detine acel imobil, dar nu stiu daca ajuta la ceva. Imi puteti spune, va rog, daca este suficienta aceasta adeverinta sau pe cine trebuie sa iau sa dea declaratie pe propria raspundere ca locuiesc si eu in acel imobil si ca am domiciliul acolo? Multumesc.
Adeverinta trebuia sa fie eliberata pe numele bunicii, care va poate lua in spatiu.