Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Expirare perioada telemunca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Expirare perioada telemunca

La expirarea termenului in care un angajat lucreaza in regim de telemunca se mai face act aditional de schimbare a tipului de contract (fara clauza de telemunca) ?
Daca la inceput s-a incheiat act aditional, atunci si la expirare se va incheia un astfel de act.
Multumesc. Se transmite in revisal tot anterior producerii modificarii?
roxana69, utilizator
Da, termenul este cel mentionat de dvs.
Actul aditional presupune ca si salariatul sa fie de acord cu revenirea la programul de lucru. Ce se intampla daca refuza salariatul semnarea actului aditional? Cum pot evita acest lucru?
Mai sus ati mentionat "La expirarea termenului in care un angajat lucreaza in regim de telemunca.."....sa intelegem ca este vorba despre o durata determinata?