Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj după o lună de reangajare
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj după o lună de reangajare

Daca am incheiat un contract cu acordul partilor in martie cu o firma (am avut norma intreaga in ultimii doi ani), si ma reangajez pentru o luna la alta firma, pot primi indemnizatia de somaj daca sunt trimis in somaj cu articolul potrivit? Va multumesc!
Da, puteti beneficia de somaj.