avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1066 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj după o lună de reangajare
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj după o lună de reangajare

Daca am incheiat un contract cu acordul partilor in martie cu o firma (am avut norma intreaga in ultimii doi ani), si ma reangajez pentru o luna la alta firma, pot primi indemnizatia de somaj daca sunt trimis in somaj cu articolul potrivit? Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:17, 2 Septembrie 2020
Da, puteti beneficia de somaj.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reincadrare in munca la acelasi patron stancu  georgeta stancu georgeta Buna ziua!Am si eu o intrebare , va rog: Am fost angajata la o firma incepand cu anul 2004.In anul 2009 , in aprilie am fost trecuta ... (vezi toată discuția)
Cum pot beneficia de somaj? bujor_siv03 bujor_siv03 lucrez la firma x de 5 ani.in ultimele 3 luni s-au facut disponibilizari 10% din angajati luna de luna ,in momentul de fata cum pot beneficia de somaj ... (vezi toată discuția)
Primesc indemnizatie de somaj in conditiile date? mangucristian mangucristian va rog spunetimi si mie ,am lucrat 15 ani in domeniul petrolier,am fost dat in somaj ,si am beneficiat 3 luni de el,pentru ca am fost reangajat de o firma ca ... (vezi toată discuția)