avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1254 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Exista posibilitatea ca eu prietenul meu sa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Exista posibilitatea ca eu prietenul meu sa achizitionam ...

Buna ziua, Exista posibilitatea ca eu prietenul meu sa achizitionam impreuna o garsoniera, adica sa fim amandoi coproprietari (cota de 50% fiecare) chiar daca nu suntem casatoriti?
Multumim
Cel mai recent răspuns: Geanina DRIAN , Avocat 11:04, 3 Septembrie 2020
Sigur că da.
Nu doar oamenii căsătoriți pot fi coproprietari.
Ultima modificare: Joi, 3 Septembrie 2020
Geanina DRIAN, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Necasatorit, insa intentionez ca dupa o perioada sa cumpar o garsoniera cu prietena mea radutzublue radutzublue Buna seara. Impreuna cu prietena mea am luat hotararea ca peste un timp sa achizitionam o garsoniera , finantarea acesteia fiind urmatoarea : 50 % ~ ... (vezi toată discuția)
Achizitie apartament / casa pe numele a doi proprietari ioanabcr ioanabcr Buna ziua, Impreuna cu prietenul meu, dorim achizitionarea unei locuinte. Nu suntem casatoriti si nici nu ne vom casatori in viitorul apropiat. Amandoi vom ... (vezi toată discuția)
Achizitionare locuinte - tineri necasatoriti bianca.blendea bianca.blendea Eu si prietenul meu dorim sa ne achizitionam o locuinta (nu suntem casatoriti). Dorim ca amandoi sa fim proprietarii locuintei in acte si avansul sa-l dam ... (vezi toată discuția)