Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Exista posibilitatea ca eu prietenul meu sa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Exista posibilitatea ca eu prietenul meu sa achizitionam ...

Buna ziua, Exista posibilitatea ca eu prietenul meu sa achizitionam impreuna o garsoniera, adica sa fim amandoi coproprietari (cota de 50% fiecare) chiar daca nu suntem casatoriti?
Multumim
Sigur că da.
Nu doar oamenii căsătoriți pot fi coproprietari.
Geanina DRIAN, Avocat