Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! Va rog, daca ma poate ajuta cineva cu un ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! Va rog, daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns la ...

Buna ziua!
Va rog, daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns la urmatoarea problema:
Am depus azi dosarul pentru tichetul de rechizite de 500 lei.
Am 2 copii: unul la gradinita si celalalt clasa II, venitul meu pe luna iulie este de 1346 si sotul 1185, un total de 2531 lei plus alocatia copiilor de 312 lei.
Doamnele de la primarie, mi-au spus ca ma incadrez doar pentru copilul de scoala, deoarece pt cel de gradi nu ar fi trebuit sa depasesc 284 lei/membru.
Este corect???

Multumesc!
crutescualexandra, utilizator