Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Inselaciuni cu lucrări la casa!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Inselaciuni cu lucrări la casa!

Bună ziua! La mine la casă, un bărbat mi,a spus ca îmi face gardul. Sorul a plătit avansul de vreo 10 000 lei,ptr materiale, iar acum când a adus gardul este facut in bataie de joc! Am spus că refuz gardul,si sa-mi aducă gardul facut bine,ptr care plătesc suma de 6000 euro si el mi-a zis că nu poate si nu vrea sa-l facă mai bine si vinde si nu-mi dă banii inapoi. Nu am făcut nici un act ptr banii dați. Acum la finalizare imi face factură pentru tot. Mai pot face ceva,dacă am dovada plății?
As avea vreo variantă? Nu puteam renunța ptr a nu pierde banii dați deja.
~ Conținut șters la cerere ~