avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 423 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am si eu o intrebare. Luna septembrie intrăm în 75%, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am si eu o intrebare. Luna septembrie intrăm în 75%, cu toate ...

Am si eu o intrebare. Luna septembrie intrăm în 75%, cu toate că avem de lucru. Adică lucram de luni până joi. Se dăduse o lege precum ca statul da diferenta sau cam asa ceva. Si nu mai găsesc acea lege pe internet. Dacă se poate ma lamureasca si pe mine cineva? Va multumesc
Ultima modificare: Luni, 7 Septembrie 2020
Andrei19899, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:23, 7 Septembrie 2020
Vedeti OUG nr. 132 din 7 august 2020 privind măsuri de sprijin destinate salariaților și angajatorilor în contextul situației epidemiologice determinate de răspândirea coronavirusului SARS-CoV-2, precum și pentru stimularea creșterii ocupării forței de muncă
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pe 9 noiembrie a fost promulgată legea 334/2023,tiparita in ... Ecristin Ecristin Pe 9 noiembrie a fost promulgată Legea 334/2023,tiparita in MO,(prelungire indemnizație covid),cand se va putea beneficia de ea?Multumesc (vezi toată discuția)
Modificare art 6 oug 132/2020 LaurentiuCulea LaurentiuCulea In data de 19,11,2020, Camera Deputatilor a avizat favorabil unele amendamente aduse OUG 132/2020, printre care la art 6 se face precizarea ca se vor acorda ... (vezi toată discuția)
Sprijin financiar telemunca in perioada starii de alerta Andrei_B3001 Andrei_B3001 Se acorda cei 2.500 lei sprijin financiar pentru telemunca si in perioada starii de alerta sau numai pentru ce a fost in perioada starii de urgenta? (vezi toată discuția)