Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... La cererea de studiere a unui dosar penal ca parte ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

La cererea de studiere a unui dosar penal ca parte vatamata politistul ...

La cererea de studiere a unui dosar penal ca parte vatamata politistul care se ocupa de dosar a refuzat punerea dosarului la dispozitia parti vatamate pe motiv ca trebuie sa aprobe procurorul de caz studierea dosarului. Intrebarea mea este legal cum a procedat politistul ?
costel_gr2013, utilizator
Se face o cerere de studiu dosar in prealabil care trebuie aprobata de catre procuror.
Cererea de consultare a dosarului trebuie adresata procurorului.