avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 798 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Cum se calculeaza concediul medical?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Cum se calculeaza concediul medical?

Bună dimineata! As dori sa intreb cum se calculeaza concediul medical daca se iau in considerare veniturile brute din ultimele 6 luni, dar in aprilie, mai si jumatatea lunii iunie am fost in somaj tehnic? Si zilele din somaj tehnic se iau in considerare ca si zile lucratoare sau doar zilele in care chiar am fost la lucru?
Ultima modificare: Luni, 14 Septembrie 2020
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Metoda de calcul risc maternal vilies0507 vilies0507 Sunt în risc maternal din data de 19.10.2020. Situația a fost următoarea: în perioada 16.03.2020-31.03.2020 am fost în concediu fără plată. În ... (vezi toată discuția)
Ajutor - calcul indemnizatie concediu prenatal!!! Gabriela Negrut Gabriela Negrut Va rog sa ma ajutati cu calculul indemnizatiei in urmatoarea situatie: Incepand cu 19 mai 2009 angajata intra in concediu prenatal. In mod normal trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Concediu medical erikapopa erikapopa o persoana are medical in decembrie 2011 : in ultimele 12 luni : noiembrie 13 zile - 900, aprilie 1 zi - 60, mai 23 zile -1475, februarie 20 zile - 1475, ... (vezi toată discuția)