Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Cum se calculeaza concediul medical?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Cum se calculeaza concediul medical?

Bună dimineata! As dori sa intreb cum se calculeaza concediul medical daca se iau in considerare veniturile brute din ultimele 6 luni, dar in aprilie, mai si jumatatea lunii iunie am fost in somaj tehnic? Si zilele din somaj tehnic se iau in considerare ca si zile lucratoare sau doar zilele in care chiar am fost la lucru?
george-neagu, moderator