avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1575 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Unui salariat i-a fost încetat CIM cu art 65 alin.1, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Unui salariat i-a fost încetat CIM cu art 65 alin.1, a câștigat ...

Unui salariat i-a fost încetat CIM cu art 65 alin.1, a câștigat în instanță, a fost reangajat cu un contract nou. Trebuia cu același contract cu reactivarea contract?Ce e de făcut în acest caz?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:23, 16 Septembrie 2020
Trebuia cu acelasi c.i.m. ... se facea reintegrarea in baza vechiului c.i.m. .... se poate inceta noul c.i.m. cu data inceperii activitatii si reactivat vechiul.
Ultima modificare: Luni, 14 Septembrie 2020
Cornel Vasile, Consilier juridic
Se poate înceta noul cim cu data inceperii activității chiar dacă asta a fost în urmă cu 2 luni?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Se poate , chiar daca este tardiv acum.
Se încetează noul cim cu art.56 alin 1 lit d sau e?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu au ce cauta acele articole la incetarea noului c.i.m. .... eu as mentiona in REVISAL :
temei incetare : alt temei
explicatii : inregistrare eronata contract
Dupa care , as opta pentru radierea c.i.m.
Ultima modificare: Marți, 15 Septembrie 2020
Cornel Vasile, Consilier juridic

Alte discuții în legătură

Reactivare contract in revisal alexandra_eu alexandra_eu Buna ziua, As dori sa va intreb de reactivarea unui contract in Revisal. Un angajat a facut cere de incetare CIM. Am inregistrat in Revisal incetarea la ... (vezi toată discuția)
Data decizie incetare c.i.m. limita de varsta dutescu maria dutescu maria Buna ziua, Pentru prima data trebuie sa intocmesc decizie de pensionare cf. art.56 alin.1 lit.c implinirea varstei de 65 ani. Acest salariat implineste 65 de ... (vezi toată discuția)
Continuare activitate dupa pensionare nicolaelena08 nicolaelena08 In 8 ianuarie 2015 , implinesc 60 ani, ma pensionez(femeie).,in invatamant , cadru auxiliar(laborant).Pot ramane sa lucrez in continuare ?pe mine m-au pus ... (vezi toată discuția)