Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Unui salariat i-a fost încetat CIM cu art 65 alin.1, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Unui salariat i-a fost încetat CIM cu art 65 alin.1, a câștigat ...

Unui salariat i-a fost încetat CIM cu art 65 alin.1, a câștigat în instanță, a fost reangajat cu un contract nou. Trebuia cu același contract cu reactivarea contract?Ce e de făcut în acest caz?
Trebuia cu acelasi c.i.m. ... se facea reintegrarea in baza vechiului c.i.m. .... se poate inceta noul c.i.m. cu data inceperii activitatii si reactivat vechiul.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Se poate înceta noul cim cu data inceperii activității chiar dacă asta a fost în urmă cu 2 luni?
Se poate , chiar daca este tardiv acum.
Se încetează noul cim cu art.56 alin 1 lit d sau e?
Nu au ce cauta acele articole la incetarea noului c.i.m. .... eu as mentiona in REVISAL :
temei incetare : alt temei
explicatii : inregistrare eronata contract
Dupa care , as opta pentru radierea c.i.m.
Cornel Vasile, Consilier juridic