avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1060 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua . Am o nelămurire și vă rog să mă ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua . Am o nelămurire și vă rog să mă ajutați în ...

Bună ziua . Am o nelămurire și vă rog să mă ajutați în următoarea problemă : Pentru un angajat care a fost condamnat definitiv la o pedeapsă privativă de libertate dar executarea pedepsei a fost suspendată și înlocuită cu un termen de încercare potrivit noului cod de procedură penală , trebuie să îi încetez contractul de muncă sau nu ? Vă mulțumesc .
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:38, 14 Septembrie 2020
Nu trebuie sa-i incetati c.i.m.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incetare mandat primar moldavae moldavae primar condamnat definitiv la inchisoare cu suspendarea executarii pedepsei este considerat caz de incetare a mandatului inainte de termen in temeiul legii ... (vezi toată discuția)
Buna ziua am primit o citatie de inlocuire a amenzii penale . ... roland1918 roland1918 Buna ziua am primit o citatie de inlocuire a amenzii penale . Mai pot platii amenda pana la primul termen ? Ce risuri am ? In citatie am trecut art. ... (vezi toată discuția)
Concediere BLETI BLETI pot concedia un salariat daca a fost condamna la o pedeapsa cu suspendarea executarii pedepsei ori amenda penala? (vezi toată discuția)