Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua . Am o nelămurire și vă rog să mă ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua . Am o nelămurire și vă rog să mă ajutați în ...

Bună ziua . Am o nelămurire și vă rog să mă ajutați în următoarea problemă : Pentru un angajat care a fost condamnat definitiv la o pedeapsă privativă de libertate dar executarea pedepsei a fost suspendată și înlocuită cu un termen de încercare potrivit noului cod de procedură penală , trebuie să îi încetez contractul de muncă sau nu ? Vă mulțumesc .
Nu trebuie sa-i incetati c.i.m.