Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua...am primit stimulent de insertie si pe luna ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua...am primit stimulent de insertie si pe luna tatalui ...

Buna ziua...am primit stimulent de insertie si pe luna tatalui si vreau sa stiu daca trebuie sa ii restitui deoarece m-am intors la serviciu doar cu 60 de zile inainte de a face copilul 2 ani iar luna tatalui nu a fost luata. Mentionez de asemenea ca nu suntem casatoriti dar copilul a fost recunoscut de tata in certificatul de nastere.
Buna ziua,
Tatal indeplinea conditiile pentru a beneficia de luna ce-i revine?
Daca da, eu zic sa anuntati AJPIS si sa retunati suma ( oricum o sa o returnati cand se vor sesiza dumnealor ca au facut o greseala...).
Da indeplinea conditiile...

Ionut.ion a scris:

Buna ziua,
Tatal indeplinea conditiile pentru a beneficia de luna ce-i revine?
Daca da, eu zic sa anuntati AJPIS si sa retunati suma ( oricum o sa o returnati cand se vor sesiza dumnealor ca au facut o greseala...).

Va trebui, in acest caz, sa restituiti stimulentul de insertie pentru luna tatalui sau este posibil ca in ulima luna sa nu mai luati .