Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Matusa mea a facut dupa moartea unchiului succesiunea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Matusa mea a facut dupa moartea unchiului succesiunea la notar ...

Matusa mea a facut dupa moartea unchiului succesiunea la notar si a impartit partea ei de mostenire ( ce i s-a cuvenit dupa moasrtea unchiului, plus partea ei) intre cei doi copii ai ei.
Acum insa s-a razgandit si doreste sa lase mostenire toata partea ei unui singur copil, cel care o ingrijeste. Se poate renunta la prima succesiune facuta?
ce cota de proprietate mai are femeia ?? Mai are ceva ? daca nu mai are, nu mai are ce sa mai dea sau ce sa faca!