avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 510 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Clauza de neconcurenta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Clauza de neconcurenta

Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns daca se poate. Momentan sunt angajat cu C.I.M la firma partenera care efectueaza serviciu de livrari pe o platforma online in care este stipulat un paragragraf in care se precizeaza o clauza de neconcurenta. As dori sa continui colaborare cu platforma online la o alta firma partenera sub forma de P.F.A si as dori sa stiu daca acea clauza de neconcurenta isi mai produce efectul si la P.F.A? Va multumesc
Ultima modificare: Miercuri, 16 Septembrie 2020
madalinCM, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Este vorba despre perioada de dupa incetare ..... si nu despre cea din timpul executarii c.i.m.
Ultima modificare: Joi, 17 Septembrie 2020
Cornel Vasile, Consilier juridic
Va multumesc pentru interesul acordat postarii si pentru raspunsurile prompte.

In concluzie, eu daca demisionez nu mai imi pot continua activitatea la alta firma partenera pe raza judetului Braila?

Cornel Vasile a scris:

Este vorba despre perioada de dupa incetare ..... si nu despre cea din timpul executarii c.i.m.

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Intr-adevar, daca demisionati nu mai puteti continua activitatea la alte societati avand acelasi obiect de activitate sau un obiect de activitate similar cu cel al angajatorului de pe raza judetelor Braila si Galati.
Ultima modificare: Joi, 17 Septembrie 2020
Cornel Vasile, Consilier juridic
Am inteles, va mulțumesc.

Exista cumva posibiliatea de a continua la alte societați sub formă de P.F.A?
Cornel Vasile a scris:

Intr-adevar, daca demisionati nu mai puteti continua activitatea la alte societati avand acelasi obiect de activitate sau un obiect de activitate similar cu cel al angajatorului de pe raza judetelor Braila si Galati.

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
In opinia mea, exista acea posibilitate mentionata de dvs.

Alte discuții în legătură

Act aditional - fidelitate, confidentialitate si neconcurenta margot_mlm margot_mlm Buna ziua, Va copiez mai jos o parte dintr-un act aditional pe care va trebui sa il semneze tot personalul unei companii in care lucrez si eu, mie mi se ... (vezi toată discuția)
Act aditional adrian_adrian_adrian adrian_adrian_adrian Buna ziua. In urma cu 6 luni am semnat la actualul loc de munca un act aditional de fidelizare si confidentialitate a carui valabilitate se va derula pana la ... (vezi toată discuția)
Clauza in contractul de munca danielbratu danielbratu Va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns, lucrez in vanzari si intr-un timp de cativa ani am realizat un portofoliu de clienti pentru respectiva societate, in ... (vezi toată discuția)